Ing. SIMONA HÁJKOVÁ

Alternativní medicína a přírodní způsoby léčby mě zajímaly již od dětství. Narodila jsem se s atopickým ekzémem, který mě trápil téměř 40 let. Zábaly, sedací koupele, bylinkové čaje a bylinné masti jsem na doporučení moudrých knih zkoušela vždy po nějakou dobu, ale žel neměly trvalé účinky. Později jsem musela přiznat, že určitou úlevu mi přinesly, ale k úplnému vyléčení scházelo ještě něco dalšího...

Začala jsem se zabývat zdravou výživou. To však vyžadovalo velkou trpělivost a důslednost. I přes výrazné zhoršení, často probdělé noci, bolesti a jiné nepříjemné stavy se kožní vyrážky začaly pomalu zlepšovat, jizvy zacelovat a zdravotní stav se stabilizoval na únosnou míru.

Velkým zlomem při mém uzdravování sehrály zelené potraviny. Začala jsem je užívat nejdříve v menších dávkách jen jako přídavek stravy a po velmi krátkém čase se zelený ječmen a chlorella staly neoddělitelnou součástí každého dne. Užívám je pravidelně již čtvrtým rokem a jsem šťastná, že jsem tento "zázračný lék" našla. S přesvědčením mohu říci, že mi pomohly vyřešit i jiné zdravotní problémy, které bych musela řešit složitější cestou.

Miluji procházky v přírodě, zpěv ptáků, pohled na modrou oblohu a jsem vděčná za život, který smím vědomě prožívat. Pokud bych dnes měla někomu říci, proč se cítím po fyzické i psychické stránce tak dobře, odpověděla bych: "Láska prochází žaludkem". Proto bych se s vámi ráda podělila o svoji dlouholetou životní zkušenost, díky které jsem přes výše zmíněné došla však k tomu nejdůležitějšímu poznání: "Milovat bližního svého jako sebe sama".

Simona Hájková


Připravuji pro vás:

Text se upravuje...