JANA STUDECKÁ

Celý život vnímám, že vše je v neustálém pohybu. Pohyb je Život. Život, který můžeme usměrňovat naším citem, myšlenkou, slovem, činem, zpěvem, malbou, tancem...

Již jako malé děti jsme si se spolužačkami vydržely hodiny a hodiny hrát na lvici Elsu a její mláďata, která volně kráčela divočinou za doprovodu známých filmových melodií od Johna Barryho " Born Free". V souznění hudby a pohybu jsme se mohly stát, kým jsme chtěly, přenést se do jakékoliv krajiny, cítit lehkost a prožívat zázraky.

Později, v dospělosti jsem si začala uvědomovat souvislosti mezi vnitřním prožíváním člověka a napětím různých svalových skupin. Je známo, že svalová vlákna odebírají každé hnutí naší duše, každou emoci, celý náš vnitřní život, proto ji nemůžeme přehlížet.

Pokud jsme vyrovnaní, svaly jsou uvolněné, signál z mozku volně proudí míchou, přes kořeny míšních nervů až do periferie nervového systému. V našem těle probíhá živá komunikace, spolupráce všech orgánových soustav, které poskytují zpětnou vazbu k dalšímu zpracování do mozku.

Toto uvědomění mne vedlo dál a já mohla s vděčností procitat a objevovat další zákoutí lidské podstaty v podobě vyšších přírodních zákonů, zákonů Božích. Smím je vlastním prožíváním dále poznávat a nechat se jimi vést.

Je pro mě osvobozující, že není důležitý taneční krok. Důležité je to, co nás k němu vede. Můžeme zůstat volní, neboť každý krok je správný, je-li vědomý. Tento způsob nám nabízí moudrost, lehkost bytí, prožívání vnitřního klidu a radosti. Leckdy odplyne přílišná zátěž a vynoří se i smysl pro humor.

A tak se těším na naše setkání, na všechny " příběhy v pohybu", které pro vás s radostí připravuji. Neboť jen slučováním četných jednotlivostí a jedinců můžeme nechat rozeznít všechny struny v plném akordu, stát se společně o krůček dokonalejšími... a nabrat odvahu pro překonání další výzvy Života.

S úctou Jana Studecká


Připravuji pro vás:

Pásmo, kde nebude chybět rozcvička, tance 5-ti rytmů, sdružovací tanec, improvizace, vlastní ostrov, střípek moudrosti a široká škála hudebních skladeb, které podpoří naši pohybovou, prožitkovou projekci.

Život je o sjednocení. Program je tedy určen ženám, které touží po zušlechtění těla i duše, nehledí na věk, těší se ze spolupráce, dovolí si projít se lehkým krokem po otevřené krajině našich srdcí a pokusí se vytvořit místo, kam se budeme rádi vracet. A to není vůbec málo!

Těším se na Vás a děkuji!